Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionální potravina Zlínského kraje

1. 11. 2011

Devět výrobk ZK získalo ocenění Regionální potravina

V soutěži RPZK, kterou vyhlašuje Ministerstvo zemědělství ČR, uspělo letos devět výrobk z regionu. Své produkty zde přihlásilo celme třačtyřicet producentů. Slavností vyhlášení vítězů ZK se uskutečnilo v sobotu 1.10.2011 ve Sportovní hale Euronics ve Zlíně a certifikáty předal náměstek ministra zemědělství ing. Tomáš Šimčík.

"Priorutou ministerstva zemědělství je podpora malých a středních výrobců, kteří mají často problém prorazit do obchodních řetězců, přestože nabízejí kvalitní a čerstvé zboží. Projekt Regionální potravina má tentýž záměr a jeho druhý ročník ukázal, že má jak pro výrobce, tak i pro veřejnost sksutečně smysl," uvedel náměstek ministra zemědělstí Tomáš Šimčík a dodal: "Výrobci ze Zlínského kraje patřili letos mezi největší zájemce o účast v soutěži. Třiačtyřicet producentů zde tentokrát přihlásilo 115 výrobků. Zlínský kraj navíc jako jeden z mála krajů naplnil všech devět kategorií"

Mezi vítěznými výrobky, které se mohou nyní pyšnit značkou Regionální potravina, se objevila Selská paštika z řeznictví U Kusáků, Špaldový řez firmy Javorník-CS, Švestková povidla Jiřího Netopila, Vizovická slivovice Rudolfa Jelínka nebo Medovník od společnosti Medoks, Pašerácká klobása firmy Carnex, Pletenec kořeněný z Farmy ZPZ Valašská Bystřica, Jogurt bilý z  Mlékárny Valašské Meziříčí a Bramborové šišky plněné uzeným masem se zelím od firmy Jospo Holešov.

www.regionalnipotravina.cz