Jdi na obsah Jdi na menu
 


Perla Zlínska a její vyhodnocení

 

Jak chutná Zlínsko?
Již šestým rokem můžeme vychutnat nejlepší potravinářské výrobky Zlínského kraje. Do soutěže Perla Zlínska 2011 se v letošním roce přihlásilo 118 výrobků od 39 žadatelů z našeho regionu. Ocenění a certifikáty o kvalitě svého produktu si přišli majitelé nebo zástupci firem převzít v pátek 30. Září 2011 do sportovní haly Euronics z rukou hejtmana Zlínského kraje a primátora města Zlína.
 
Cílem této soutěže je poukázat a vyzdvihnout naše zpracovatele, kteří ještě pořád vyrábějí kvalitní potraviny z převážně českých surovin. Není to zcela jednoduché uspět na trhu a oslovit zákazníka, proto se Agrární komora Zlín za finanční podpory Zlínského kraje rozhodla tomuto problému napomoci a tímto ukázat veřejnosti, že je možné zakoupit kvalitní a čerstvé potraviny, které nekříží Českou republiku, nezatěžují cesty, životní prostředí a hlavně, že jsou české.
„Snažíme se v našich spotřebitelích vzbudit o české potraviny více zájmu, přestože víme, že nemůžeme zajistit tu nejnižší cenu. Mělo by nám jít spíše o kvalitu jako množství. Neustále se snažíme čelit ekonomické krizi, ale musíme si hlavně uvědomit, že se dá tato situace řešit mnohem snadněji, stačí, když budeme více nacionální, „ řekla ředitelka Agrární komory Zlín Jana Brázdilová.

Hodnocení je již po šest let náročné hlavně pro hodnotitelskou komisi, která měla za úkol z tak velkého počtu vzorků vybrat ty nejlepší.

 

Náhledy fotografií ze složky PZ-2011,předávání cen