Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak chutná Zlínsko VII.

31. 10. 2011

Článek vyjde 21.11.2011 ve Zlínském deníku

Pět producentů medu a výrobků z něj se může chlubit, a to zcela po právu, oceněním svých dovedností a tudíž titulem Perla Zlínska.
„Píle je asi nám včelařům vlastní, ale pokud máme někomu poděkovat za Perly Zlínska, pak určitě především včelám,“ pronesl s úsměvem při ocenění vlastní práce i umu svých kolegů jeden z nestorů „řemesla“ Josef Okál ze Zlína-Štípy. Mimochodem muž, který má „svou“ulici, jeho dům totiž stojí v ulici s názvem Medová.
„V této kategorii nebyl výběr vůbec lehký,“ připomíná hlavní organizátorka vyhlašování Perel Zlínska, ředitelka Agrární komory Zlín Jana Brázdilová. „Včelaři totiž nelenili a přihlásili hned 20 výrobků, sedmnáct medů, ale také tři medoviny,“ dodává.
Hned tři ocenění Perlou Zlínska dostal med medovicový. Na něj vsadil například Jaroslav Studeník z Jasenné:“Se včelkami musí člověk prostě žít, jsem rád, že se dostalo na mě a stejně upřímně přeji ocenění i svým kolegům, konkurentům, ale hlavně kamarádům,“ usmíval se poté, co převzal Perlu Zlínska.
Stejná pocta potěšila za med medovicový také na Včelí farmě Říha za med z Přílepského lesa, tedy z podhůří Hostýnských vrchů. V Nedašově zase Karla Kolínka:“U nás má výroba medu a produktů z něj už velmi slušnou tradici, jsme moc rádi za ocenění. Všem také doporučuji využívat léčivé moci včel a jejich „darů“, říká Kolínek.
Za med květový si Perlu Zlínska odnášel z pódia Josef Okál ze Štípy, za početnou kolekci medů pak Miroslav Urban z Velké Lhoty u Valašského Meziříčí.
Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák se rozhodl průřezem ve všech kategoriích Perel Zlínska udělit i dvě Zvláštní ceny, jejich laureáty se stala společnost Jospo Holešov za kolekci hotových jídel a František Králík z Třebětic za slunečnicový chléb.