Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak chutná Zlínsko VI.

31. 10. 2011

Článek bude publikován 14.11.2011 ve Zlínském deníku

Také na jedinečné výrobky, které se striktně nezařadily do jednotlivých sekcí, pamatovali organizátoři z Agrární komory Zlín a Zlínského kraje při udělování Perel Zlínska 2011. Vytvořili kategorii „Ostatní“ a byli odměněni patřičným zájmem producentů potravin. Odborná komise dostala k posouzení hned 14 vzorků, čtyřem z nich přiřkla prestižní označení Perla Zlínska.
Společnost Jospo s.r.o. z Holešova sází mimo jiné na produkci chlazených a teplých jídel. Právě z tohoto segmentu jsou také Perlou Zlínska oceněné Bramborové šišky plněné uzeným masem se zelím.“Ocenění nás hodně těší, projevila se kvalita, náš sortiment je daleko širší a máme radost z toho, že i v uspěchané době umíme nabídnout strávníkům rychlé, přitom naprosto plnohodnotné občerstvení,“usmíval se syn majitele firmy Marcel Pospíšil.
O tom, že se švestky dají využít i jinak, než na pálení klasické moravské medicíny - slivovice - přesvědčili sebe i širokou veřejnost další Perlou Zlínska v rodinné firmě Jiří Netopil ze Žalkovic. „Naše oceněná švestková povidla mají široké využití, jednoznačně sázíme na osvědčené receptury klasického vaření a výsledek nás moc těší,“svěřil se majitel.
Velkou tradici a zkušenosti se povedlo zúročit Zahradnictví Jiří Talaš z Tlumačova. Perlu Zlínska si z rukou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka převzal majitel zahradnictví za vynikající kysané zelí. “Má mnohostranné využití, je mimo jiné přebohatou zásobárnou vitaminů, doporučuji třeba jako prevenci v období nastupujících viróz,“vysvětlil Talaš.
Sérii úspěšných doplnily Luhačovické brambůrky solené Tomáše Krajči. Také jeho ocenění Perlou Zlínska potěšilo. „Na trhu jsme již třináct let, je zajímavé, že o tuhle specialitu je stále značný zájem, musíme držet kvalitu a bojovat v ostré konkurenci.“