Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak chutná Zlínsko V.

31. 10. 2011

článek vyjde 7.11.2011 ve Zlínském deníku

Nejen potraviny a pochutiny všeho druhu, ale také nápoje… Ve výčtu nejlepších, kteří se dočkali prestižního ocenění Perla Zlínska, nemohli chybět ani producenti alkoholických a nealkoholických nápojů.
„Odborná porota složená z představitelů zemědělské veřejnosti, vysokoškolských pracovišť se zaměřením na potravinářský průmysl či Státní zemědělské a potravinářské inspekce vybírala v kategorii nápojů celkem z devíti přihlášených vzorků, rozhodla se ocenit tři z nich,“upřesňuje Jana Brázdilová, ředitelka Agrární komory Zlín za pořadatele vyhlašování a udělování Perel Zlínska.
Přesně 3 414 lahví Vizovické slivovice 2008 vyrobila akciová společnost Rudolf Jelínek Vizovice. Světově věhlasná likérka je prvním držitelem Perly Zlínska právě za tento výrobek. „Každá láhev je přitom opatřena ručně psaným číslem, destilát získává zlatavou barvu a plnou ovocnou chuť díky sušeným švestkám, které jsou přidávány během zrání,“pochlubili se představitelé společnosti při slavnostním přípitku během  při přebírání Perly Zlínska.
Z trochu jiného „soudku“ je ocenění Perlou Zlínska, které putuje do Liney Nivnice. Sirup Hello jablko zastupuje širokou řadu nealkoholických výrobků našeho předního producenta nápojů.“Získat Perlu Zlínska v konkurenci světově renomovaných firem z našeho kraje, je pro nás samozřejmě příjemným počinem a cennou motivací pro další práci,“ usmíval se zástupce firmy Stanislav Kotek při představování další široké škály sirupů a nealkoholických nápojů řady Hello.
Jantarově-měděná barva, jemně nahořklá sametově hebká chuť s oříškovými podtóny a příjemným kořenovým dozníváním…. Jako by se výrobci dalšího oceněného nápoje inspirovali v básnických sbírkách… Přitom jde o Perlu Zlínska pro Pivovar Janáček z Uherského Brodu. Pivo Kounic je ležákem vídeňského typu s obsahem alkoholu 4,6 %. „Název získalo podle rodiny Kouniců, která v minulosti pivovar vlastnila,“ odtajnili zástupci společnosti originální označení produktu při slavnostním přebírání Perly Zlínska.