Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak chutná Zlínsko III.

31. 10. 2011

 

Rovných 50 vzorků přihlásili do soutěže o prestižní ocenění Perla Zlínska pekaři. „Jde o vysoký počet, který zároveň dokumentuje, že tento obor je ve Zlínském kraji hodně rozvinutý a prosadit se v silné konkurenci už vyžaduje vedle řemeslného umu a preciznosti výroby také inovativní přístupy a skvělé nápady,“ poznamenala k této kategorii Jana Brázdilová, ředitelka Agrární komory Zlín. Odborná porota se rozhodla udělit celkem 5 Perel Zlínska.
Špaldový řez s borůvkovou a tvarohovou náplní „přivál“ Perlu Zlínska do Štítné nad Vláří, kde si společnost Javorník CZ docela příjemně připomněla, že už má za sebou 20 let činnosti. „Ocenění vždycky potěší, je to mimo jiné motivace do další práce,“uvedla při přebírání ceny vedoucí výroby Marie Lysáková.Jejich pečivo znají odběratelé na řadě míst kraje, především na Zlínsku, Uherskohradišťsku a Vsetínsku a najdete jej také v prodejnách zdravé výživy.
Dařilo se i rodinné pekárně Františka Králíka z Třebětic. „Máme velikou radost, že jsme se v konkurenci silných a zavedených společností dostali mezi nejlepší, je to další potvrzení toho, že se vyplatí dělat poctivě a s láskou k řemeslu,“ těšilo majitele firmy. Perlu Zlínska získala jeho rodinná pekárna v konkurenci snad vůbec nejostřejší za svůj výborný slunečnicový chléb.
O tom, že má pekárenská výroba dlouholetou tradici i její skvělé pokračovatele na Slavičínsku, svědčí i další ocenění. Perla Zlínska putovala také do pekárny ve Slavičíně. „Náš pivní rohlík je jen jedním z široké škály produktů, není samozřejmě určen pouze k národnímu českému nápoji, chutná i bez něj a je určen všem generacím,“ pousmál se při hodnocení výrobku chlubícího se Perlou Zlínska Josef Otépka ze slavičínské pekárny.
Ještě na jeden podobný výrobek se dostalo při oceňování pekařských produktů s nálepkou nejvyšší kvality. Tentokrát zamířila Perla Zlínska do Agrodružstva Roštění za pikantní rohlík. Ve společnosti pracují dvě desítky zaměstnanců, v převážné míře žen a jejich pekařskou produkci se známkou nejvyšší kvality oceňují zákazníci například na Zlínsku, Kroměřížsku i Přerovsku.“Mám skutečně velikou radost, dobře si totiž uvědomujeme, že každý podobný úspěch zvyšuje prodejnost zboží a to nám musí v ekonomicky nelehké době a navíc velmi tvrdé konkurenci, jít,“ řekla předsedkyně družstva Jarmila Čermáková. Přitom v Roštění sázejí na široký segment výrobků – od chleba až třeba po koláče či dorty.
Páté pro letošek poslední ocenění Perla Zlínska bylo velkým potěšením pro společnost Slovácký koláček ze Sušic. Její majitelka Radmila Hubálová:“Specializujeme se především na tradiční svatební koláčky, nově oceněný výrobek jablečňák je produktem z našeho okolí, také jablka, která mu dávají nezaměnitelnou chuť, dozrávala u nás v čisté přírodě. Ocenění Perlou Zlínska je pro naše pracovité lidi opravdovým povzbuzením a důkazem jejich šikovnosti.“