Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak chutná Zlínsko II.

31. 10. 2011

 

Celkem 10 produktů se ucházelo o Perlu Zlínska 2011 v kategorii Mléčné výrobky. Odborná hodnotitelská komise se rozhodla udělit podle nejpřísnějších kritérii tři. „Potvrdilo se, že vynikající výrobky mohou dodávat na trh jak velké a zavedené společnosti, tak i ti, kteří pracují s menším počtem lidí v takřka rodinných podmínkách,“okomentovala ocenění ředitelka Agrární komory Zlín Jana Brázdilová.
Velmi bohatý je momentálně výrobní sortiment Mlékárny Valašské Meziříčí. Její ředitelka paní MVDr. Jana Novotná přebírala z rukou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka Perlu Zlínska za jogurtové mléko Merenda s příchutí limetka-liči. „Náš úspěch je důkazem toho, jak třeba v případě této netradiční příchuti musíme i v našem oboru dbát na inovace. Máme velikou radost a zároveň i motivaci, dobře víme, že konkurence nespí a na každý náš nápad reaguje také,“ usmívala se zástupkyně oceněné společnosti Marcela Hermanová.
Farmářský sýr pařený, tento výrobek získal Perlu Zlínska pro Farmu ZPZ podnikatele Jana Zajíčka z Valašské Bystřice. „Moc nás těší, že jsme obstáli ve velmi silné konkurenci, našim potravinám chceme dávat v pravém slova smyslu vůni našeho krásného kraje, ocenění je důkazem toho, že se to snad daří,“ těšilo majitele firmy. „Jde skutečně o vynikající pochoutku, už vím, jaký druh sýra vybírat,“ pochválil vítěze jeden z návštěvníků slavnostního předávání cen Jaroslav Blažek ze Zlína.
Na výrobu termínovaných sýrů se specializuje poslední oceněný subjekt, akciová společnost Kromilk Kroměříž. To, že jdou po správné cestě, potvrdilo i předávání Perel Zlínska, výborné renomé si Kroměřížští ještě vylepšili cenou pro sýr s označením Zálesák lahůdkový. Spokojený byl logicky i ředitel společnosti Jan Tykvart, který Perlu Zlínska přebíral. „Vždycky si budeme takového ocenění vážit, na „našlapaném“ trhu může prodejnosti pomoci. Je to příjemná pobídka přinejmenším proto, abychom drželi stávající kvalitu a snažili se ji ještě zvyšovat.“