Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak chutná Zlínsko I.

 

Celkem 30 výrobků hodnotili organizátoři v kategorii masných produktů v soutěži Perla Zlínska pořádané Agrární komorou Zlín ve spolupráci se Zlínským.
Ve zlínské Sportovní hale Euronics si první ocenění odnášel Oldřich Bořuta z Řeznictví Bořuta z Trnavy na Zlínsku. Kýta se zeleným pepřem je důkazem toho, jak hodně dbají na to, aby vyhověli vybraným chutím zákazníka. „Lidé mají skutečně v nejlepším slova smyslu mlsné jazyky a potrpí si na kvalitu masa a jedinečné ingredience, “poznamenal k úspěchu majitel firmy Oldřich Bořuta.
Z rukou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka přebíral ocenění Perla Zlínska také zástupce společnosti Řeznictví Zbořil Otrokovice paní ing. Petra Zbořilová za Moravskou síťku, která je speciálním produktem a to dokazuje, že i v menších téměř rodinných podmínkách se dají vyrábět a nabízet potraviny nejvyšší kvality. „Právě šikovnost a nápady takových řezníků se hodně cení,“ blahopřál na pódiu předseda AK Zlín Petr Slovák.
Lalok vařený, to byla v pořadí třetí Perla Zlínska. „Jsme spokojeni a jsme rádi, je to pro nás významné ocenění, u nás v Nedakonicích prostě a jednoznačně dbáme na nejlepší suroviny a domácí výrobu, “těšila Perla Zlínska majitele rodinné firmy s rodinnými kořeny Petra Soška. „Zrovna teď se hodí ke skvělému nedakonickému burčáku, pak určitě k vínu, ale stejně jako oceněný lalok také jitrnice, klobásy, anebo naše specialita kýta na kosti.
Mezi řezníky si i letos vedl výborně Zdeněk Ritter z Valašských Klobouků. Perlu Zlínska tentokrát získal špekáček z jeho Řeznictví Ritter. „Tohle je prostě pravý špekáček, těší mne, že se dělá z masa,“ řekl s lehkou nadsázkou na adresu nejrůznějších jen zdánlivě podobných výrobků z obřích nákupních center hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
 
Perly Zlínska se udělovaly také v dalších šesti kategoriích. O další z nich, mléčných výrobcích, zase příště.
ing.Jana Brázdilová, ředitelka Agrární komory Zlín