Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rzeszow - Ekogala 2010 a Zlínský kraj s Perlou Zlínska

23. 6. 2010

Ve dnech 18. – 20. června 2010 proběhl v Podkarpatském vojvodství ve městě Rzeszów, se kterým má Zlínský kraj uzavřenou dohodu o spolupráci, potravinářský veletrh Ekogala 2010. Letošní ročník Ekogaly byl  i s mezinárodní účastí.  Byly zde prezentovány produkty ze Zlínského kraje, které obdržely v letošním ročníku Perlu Zlínska.
Zástupci ZK – odboru ŽP a zemědělství s radní paní Kovaříkovou vyjednali pro naše vystavovatele výborné podmínky včetně zajištění expozice.  Vystavovali jsme produkty z mléka, masa, pečiva a medu.
K našemu velkému překvapení bylo, jak velký úspěch měla naše  expozice u návštěvníků Ekogaly. Nejlepším dokladem toho byly velké hloučky  „ochutnávačů“, kteří se mnohdy i několikrát vraceli. Kupodivu nás všech,  tento zájem trval po celé tři dny výstavy. Zájem byl o všechno a to nejen z oblasti potravin, ale i o historii Zlína a dalších zajímavých  místech našeho kraje. A žádný jazykový handicap, někdy byla po ruce naše tlumočnice, ale většinou stačilo jen zpomalit řeč.
Ekogala vyhlásila soutěž o nejlepší výrobky výstavy, do které jsme přihlásili z každé firmy jeden produkt . Úspěch sklidila firma Medoks s.r.o. s medovníky. Za tento výrobek získala firma  ocenění, které pan Vladimír  Stomatov převzal z rukou maršálka Podkarpatského vojvodství. Druhou  cenu jsme si odvezli na  nejlepší stánek výstaviště.
Za všechny účastníky výstavy mohou říci, že jsme byli velmi spokojeni. Krásné přijetí, příjemná atmosféra a příjemní lidé. A už dnes se všichni těší na další ročník.

 

Náhledy fotografií ze složky Rzeszów - Ekogala 2010