Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionální potravina Zlínského kraje

28. 7. 2010

S cílem této kampaně je prosadit na našem trhu opravdu kvalitní, chutné a tradiční či speciální potraviny. Náš trh je zaplaven velkým množství levných potravin z celého světa, přičemž jejich kvalita bývá mnohdy až na posledním místě. Naopak potraviny vyráběné v našich domácích podmínkách mají spotřebitelé i kontrolní inspekce mnohem lépe na očích a často mohou (pomyslně) vidět i do zákulisí jejich zrodu. Tím následně dochází k nepřímému tlaku na výrobce, aby udržovali kvalitu svých potravinových produktů na vysoké úrovni.
Dalším důvodem pro preferenci regionálních potravin je neoddiskutovatelný fakt, že tyto potraviny jsou díky krátkým distribučním cestám mnohem čerstvější než potraviny, které k nám putují z velké dálky. Čerstvější regionální potraviny mívají proto zpravidla lepší chuť i cennější nutriční vlastnosti. Důležitá je rovněž skutečnost, že čím blíže jsou potraviny ke spotřebiteli, tím méně je zatíženo životní prostředí při jejich dopravě.
Velmi významným aspektem, proč dát přednost regionálním potravinám, je podpora zaměstnanosti v daném regionu. Prosperující zemědělci, zpracovatelé i prodejci pak představují záruku udržení nebo dokonce rozšíření počtu pracovních míst. Všechny uvedené důvody jasně dokumentují důležitost propagace regionálních potravin a naše země se tímto krokem připojuje k řadě vyspělých států, které podobné podpůrné programy již delší dobu úspěšně využívají.

Celkem bylo přihlášených 115 výrobků a byl vybrán z každé kategorie jeden výrobek, který splňoval  uvedené požadavky. Nebyla naplněna pouze jedna kategorie – ovoce a zelenina, protože výrobek, který byl přihlášen nesplňoval všechna požadovaná kriteria. Komise která hodnotila jednotlivé produkty byla 11 členná a skládala se z odborníků z veteriny, hygieny, potravinářské inspekce, UTB Zlín,  PKČR, AK ČR a Mze ČR.

Ocenění se udělovalo v kategoriích maso a masné výrobky, mléko a mléčné výrobky,pekařské a cukrářské výrobky, alkoholické a nealkoholické nápoje (s výjimkou vína), kategorie ovoce a zelenina, a ostatní potravinářské výrobky.

Tuto prestižní cenu získaly produkty:
Kategorie maso a masné výrobky - Labužnická kýta v bylinkovém koření  od firmy Řeznictví a uzenářství Oldřich Bořuta, Trnava
Kategorie mléko a mléčné výrobky – sýr typu gouda Krásná Haná od  firmy Kromilk spol. s r.o. Kroměříž
Kategorie pekařské a cukrářské výrobky -Soubor frgálu z  Cyrilova pekařství s.r.o., Hrachovec
Kategorie alkoholické a nealkoholické výrobky  Medovina od pana Jaroslava Háby, Lhotsko
V kategorii ostatní cenu získala  Holešovská pochoutková majonéza od firmy Drůbežárna Holešov spol. s r.o., Holešov.

Oceněným výrobcům budou  slavnostně předány ceny a certifikáty na Krajských dožínkách v Kroměříží dne 4. září 2010 .

Překládáme Vám jednotlivé oceněné produkty, které budete mít možnost také ochutnat na deseti ochutnávkách, které proběhnou ve Zlínském kraji a to v Ternu Zlín ve dnech 13.8.,17.9. a 15.10.2010, v  Coop Vsetín  - 2.9. a Coop Valašské Meziříčí – 16.9. v Rožnově pod Radhoštěm – 7.10.2010 , dále také v Kroměříží na zámku  dne 4.9.při krajských dožínkách a 30.9. 2010, v Polešovicích – 4.9. při vyhodnocení Top víno Slovácka a také v  prodejně Enfin CZ  Uherské Hradiště - 10.9.2010.
Oceněné produkty budeme také prezentovat v Českých Budějovicích na Zemi Živitelce a to ve dne 26. – 31.8.2010.
Věřím, že spotřebitel si bude snažit najít nejen chutný výrobek, ale hlavně kvalitní produkt, který mu přinese smyslové potěšení, ale povede i k zdravému životnímu stylu. Držme se myšlenky  „nejsme tak bohatí, abych mohli kupovat levné věci“ a  platí to i u potraviny.

Bc. Jana Brázdilová
ředitelka OAK Zlín