Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionální potravina Zlínského kraje pokračuje v ZŠ Štípa

15. 11. 2010

 

Součástí projektu Regionální potravina Zlínského kraje jsou i přednášky na téma potraviny a výživa v Základní škole Štípa u Zlína pro žáky 6.,7. a 8. tříd. V první části byly žákům předneseny témata jako je proč máme snídat, z čeho se má naše a hlavně dospívající mládeže má skládat strava, jaké jsou správné výživové návyky a podobně. Celý den žákům přenášela na tato témata nutriční terapeutka paní Štástková . Také je občas i vyzkoušela ze znalostí, co všechno si zapamatovali. Na závěr jsme jim dali k vypracování dva dotazníky.
 V minulém týdnu proběhla přednáška na téma „Osteoporóza a vápník“ a druhá přednáška je na téma „Co najdeme na obalu“ na závěr bude opět dotazníková forma , tak abychom měli možnost vyhodnotit jak k potravinám a stravování přistupuje naše mládež.
Třetí a poslední setkání nás čeká 19. listopadu 2010, kde jsme pro žáky druhého stupně připravili možnost sami  připravit některá jídla, která pak nabídnou svým spolužákům k ochutnávce. Součástí této ochutnávky budou připraveny i různé druhy stolování, které připraví Střední hotelová škola z Kroměříže a dále nabídneme všem žákům možnost  poznat výrobce a jejich výrobky, které jsou vyráběny ve Zlínském kraji.