Jdi na obsah Jdi na menu
 


Připravované akce v roce 2010

17. 2. 2010

Z mnoha stran se k nám dostávají hlasy o větší propagaci regionálních výrobků . Proto jsme připravili několik prezentačních akcí, aby každý z Vás měl možnost spotřebitelům nabídnout to nejlepší ze své výroby a hlavně, kde si to může koupit.
 
První takovou akcí je potravinářský veletrh Salima 2010. Někteří výrobci ze Zlínského kraje se účastní tohoto veletrhu, který se koná ve dne 2.-5. března 2010.  Na Salimě bude vyhlášen ministrem zemědělství ČR  nový dotační titul na podporu regionálních soutěží v jednotlivých krajích s cílem nabídnout českým konzumentům to nejlepší . Předpokládáme  proto, že budeme moci podpořit formou reklamy v mnoha mediích nejen naši soutěž, ale i Vaše oceněné výrobky.

Naším hlavním cílem je ale vyhlášení nejlepších regio výrobků na Perle Zlínska, která proběhne 15. května 2010 v Otrokovicích.  Krátce předtím bude hodnotitelská komise vybírat z přihlášených vzorků ty nejlepší  z kategorií masa, mléka, pečiva a medu/medoviny. Metodika a přihlášky do soutěže Vám budou zaslány v elektronickou poštou.

Ve spolupráci se Zlínským krajem jsme dohodli i možnost prezentace u našich zahraničních  partnerů v Podkarpatském vojvodství v Polsku  a v  župě Vas  v Maďarsku. V Podkarpatském vojvodství je připravena výstava nazvaná Ekogala, která proběhne ve dne 28. – 30. 5. 2010 . Zúčastněným vystavovatelům budou nabídnuty možnosti odbytu zboží na Polském trhu. Máme zájem účastníkům na této výstavě kompenzovat náklady na prezentaci a cestu.  Bližší informace k této návštěvě Vám budou včas předány.

 Dále se připravuje prezentace Perly Zlínska na Národních dožínkách v Českých Budějovicích při Zemi Živitelce, která je  ve dnech 26. – 31. 8. 2010. A poslední letošní akcí jsou Dožínky Zlínského kraje 4.9.2010, kde každoročně se někteří výrobci účastní. Při každé prezentaci se budeme snažit i o zajištění prodeje Vašich výrobků a kompenzaci nákladů spojených s vystavováním.

 Ráda bych Vás požádala o aktivní zapojení do těchto akcí, protože věřím, že se možnosti prezentace a propagace vrátí. Vždy jde o reklamu Vaší firmy a Vaší práce a o kom se neví, jako kdyby nebyl!

Se srdečným pozdravem

           Bc.  Jana Brázdilová, Dis.
ředitelka  OAK Zlín